پوشش بیمه ای آزمایش و درمان کرونا ، حذف انتظار10 روزه برای دریافت دفترچه این بیماران

به گزارش وبلاگ پتول، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در مورد پوشش بیمه ای خدمات برای مبتلایان به کروناویروس توضیحاتی ارائه داد.

پوشش بیمه ای آزمایش و درمان کرونا ، حذف انتظار10 روزه برای دریافت دفترچه این بیماران

مهندس طاهر موهبتی در گفت وگو با وبلاگ پتول، با اشاره به اینکه طبق اظهارات متخصصان کروناویروس دارای درمان خاصی نیست، گفت: البته برای تشخیص بیماری بعضی آزمایشات از بیمار گرفته می گردد که تمام این آزمایشات تحت پوشش بیمه است.

وی اضافه نمود: از طرفی با توجه به اینکه سیستم تنفسی مبتلایان به کروناویروس آسیب دیده است معمولا احتیاج به بستری آنها در آی سی یو است که این دست خدمات نیز دارای پوشش بیمه ای است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه در حوزه درمان نیز بیشتر داروهای نگه دارنده برای این بیماران استفاده می گردد، اعلام نمود: این داروها در پرتکلهای دارویی ما قید شده است.

وی با اشاره به قانون دوره انتظار 10 روزه برای بیمه شدگان و حذف بیمه از روی تخت بیمارستان، گفت: برای صدور دفترچه مقرر بود تا 10 روز دوره انتظار در نظر بگیریم؛ با توجه به اینکه بعضی بیمه نشده بودند، در بخش نامه ای به استان ها اعلام کردیم که مبتلایان به کروناویروس را هم جزو بیماران اورژانسی حساب نموده و بیمه آنها بدون دوره انتظار شروع گردد.

موهبتی ادامه داد: همچنین پیش از این کسانی که برگ های دفترچه بیمه شان پیش از موعد مقرر به اتمام می رسید باید به اداره کل بیمه رفته و تاییدیه اخذ می کردند و سپس با مراجعه به دفتر پیشخوان دولت مجددا دفترچه بیمه دریافت می کردند که این موضوع نیز با شروع شیوع کروناویروس در کشور برای بیماران حذف شد و از این پس تنها با مراجعه به دفاتر پیشخوان و استعلام های مورد احتیاج دفترچه بیمه مجدد به متقاضی تحویل داده می گردد.

وی با اشاره به انجام عملیات استحقاق سنجی در بیمارستان ها، توضیح داد: ناظر ما باید بر بالین بیمار حاضر می شد و تاییدیه ای برای بیمار صادر می کرد. اکنون اعلام نموده ایم بستری بیمار مبتلا به کروناویروس تنها با کد HID کفایت می نماید.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در انتها سخنان خود بر لزوم اطلاع رسانی در مورد نحوه انتقال و پیشگیری از بیماری، تاکید نمود: به نظر می رسد فعالیت های مقتضی از سوی بیمه سلامت انجام شده است البته در نظر داریم همزمان با فراهم شدن زیرساخت ها، اطلاع رسانی تلفنی به وسیله سامانه 1666 را نیز دنبال کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پوشش بیمه ای آزمایش و درمان کرونا ، حذف انتظار10 روزه برای دریافت دفترچه این بیماران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش بیمه ای آزمایش و درمان کرونا ، حذف انتظار10 روزه برای دریافت دفترچه این بیماران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید