بانک اطلاعاتی ایرانیان خارج از کشور کامل نیست

به گزارش وبلاگ پتول، سید مجید حلاج زاده پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه پنل گردشگری در دومین روز همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در شهر خلاق اصفهان با اشاره به اینکه 6.5 درصد از جمعیت کشور ایران در خارج از کشور زندگی می کنند، گفت: در حال حاضر برنامه ریزی های لازم برای استفاده از ظرفیت این افراد برای سرمایه گذاری در ایران مورد توجه قرار گرفته است.

بانک اطلاعاتی ایرانیان خارج از کشور کامل نیست

وی با اشاره به اینکه سرمایه ایرانیان خارج از کشور از سرمایه های نفتی کشور بالاتر است، افزود: تمام افراد خارج از کشور تمایل به سرمایه گذاری در ایران دارند و می خواهند در منطقه زادگاهی خود سرمایه گذاری کنند.

کننده دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر بانک اطلاعاتی ایرانیان خارج از کشور کامل نیست، ابراز داشت: بر این اساس در تمام استان ها دفاتر مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور را راه اندازی کرده ایم تا بتوان آمار دقیق از این افراد را به دست آورد.

وی افزود: همچنین استفاده از ظرفیت رسانه ملی برای تکمیل آمار ایرانیان خارج از کشور در دستور کار قرار گرفته است.

چهره ماندگار ایرانیان خارج از کشور معرفی می شود

حلاج زاده معرفی چهره ماندگار خارج از کشور را نیز از دیگر برنامه های در دستور کار شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور دانست و ابراز داشت: باید توجه داشت که ایرانیان خارج از کشور دارای قابلیت ها و توانایی های زیادی هستند ولی تا به امروز در کشور برای تجلیل از آنها اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت ها برای حضور سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور در استان های مختلف فراهم نیست، ادامه داد: بر این اساس باید برنامه ریزی ها به صورتی انجام شود که این افراد حضور بی دغدغه در ایران داشته باشند و با احترام با آنها رفتار شود.

کننده دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در خصوص برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در شهر خلاق اصفهان نیز ابراز داشت: این همایش در کشور بی نظیر بوده و از این رو با توجه به اینکه در این همایش تمام ظرفیت های اصفهان با توجیه اقتصادی و نوع پروژه ها به سرمایه گذاران معرفی شده است اتفاق جدیدی در جذب سرمایه گذاران تلقی می شود.

وی با بیان اینکه در کیش نیز همایشی در این قالب برگزار شده است، افزود: تفاوت این همایش با همایش برگزار شده در کیش این است که تنها نسبت به معرفی زمینه ها اقدام شده بود و در خصوص جزییات و نوع نیازها گزارشی ارائه نشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بانک اطلاعاتی ایرانیان خارج از کشور کامل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک اطلاعاتی ایرانیان خارج از کشور کامل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید