استقرار تیم های بهداشت در 36 مبدأ ورودی کشور، توزیع ماسک رایگان

به گزارش وبلاگ پتول، وزیر بهداشت با بیان اینکه در 36 مبدأ ورودی کشور تیم های جستجوگر بهداشتی را برای بیماریابی و موارد مشکوک کرونا مستقر نموده ایم گفت: خطر ویروس کرونا برخلاف برداشت عمومی ملت ها، از ویروس آنفلوانزای H. 1 N. 1 کمتر است.

استقرار تیم های بهداشت در 36 مبدأ ورودی کشور، توزیع ماسک رایگان

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ پتول، سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: از 285 مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا فقط جواب آزمایش 18 نفرمثبت بوده است که البته 4 نفر از آن ها فوت نموده اند. رسیدگی به مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا رایگان است.

نمکی با بیان اینکه در 36 مبدأ ورودی کشور تیم های جستجوگر بهداشتی را برای بیماریابی و موارد مشکوک کرونا مستقر نموده ایم گفت: خطر ویروس کرونا برخلاف برداشت عمومی ملت ها، از ویروس آنفلوانزای H. 1 N. 1 کمتر است.

وی تاکید نمود: وضع عمومی افراد مبتلا به ویروس کرونا روبه بهبود است، مردم به هیچ وجه به شایعات فضای مجازی توجه ننمایند، هیچ خبری را درباره ویروس کرونا از مردم پنهان نمی کنیم، اما نباید هرکسی را که آنفلوانزا گرفته مبتلا به کرونا تصور کرد.

به گفته وزیر بهداشت، خطر این ویروس علی رغم وحشتی که در دنیا در ذهن مردم شکل گرفته از ویروس آنفلوانزای H1N1 کمتر است و کشندگی H1N1 بیشتر بود، ویروس سارس نیز ایز این ویروس قوی تر بوده است، قدرت سرایت این بیماری زیاد است، اما کشندگی آن به مراتب از آنفلوانزا کمتر است.

نمکی اضافه کرد: تعداد مبتلایان این بیماری رو به بهبودی هستند و هر روز شرایط بهتر از روز گذشته است. افرادی که دچار بیماری زمینه ای هستند و سیستم ایمنی بدن آن ها ضعیف هستند بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند.

وی گفت: هیچ مورد مرگی در افراد جوان نداشته ایم؛ مسائل پیشگیری مانند شست وشوی دست ها و پرهیز از روبوسی را مد نظر داشته باشند؛ افرادی که دچار سرماخوردگی هستند ماسک استفاده نمایند، استفاده از قلیان مشترک را ممنوع نمایند، از استفاده از نوشت افزار مشترک مانند اتوماتیک نیز پرهیز کنید. رعایت موراد پیشگیرانه بسیار مهم است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه استفاده از ماسک توصیه نمی گردد؛ بعضی افراد سودجو با قیمت های پایین را گران می فروشند گفت: طی روز های آینده ماسک به وفور توزیع خواهد شد و به صورت رایگان در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. هیچ خبری را از مردم پنهان نمی کنیم، اما نباید فکر کرد که هرکسی علائم آنفلوانزا دارد به کرونا ویروس مبتلا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "استقرار تیم های بهداشت در 36 مبدأ ورودی کشور، توزیع ماسک رایگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار تیم های بهداشت در 36 مبدأ ورودی کشور، توزیع ماسک رایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید