تشکیل جلسه کمیته ساماندهی فولاد در هفته آینده

به گزارش وبلاگ پتول، مدرس خیابانی از برگزاری جلسه کمیته ساماندهی فولاد با هدف بازنگری در شیوه عرضه محصولات فولادی و مشخص قیمت در هفته پیش رو اطلاع داد.

تشکیل جلسه کمیته ساماندهی فولاد در هفته آینده

به گزارش به نقل از شاتا، حسین مدرس خیابانی با اشاره به دستور امروز رئیس جمهور مبنی بر ضرورت برطرف دغدغه فراورینمایندگان و صاحبان کارخانه ها برای تامین مواد اولیه گفت: جلسه کمیته ساماندهی محصولات فولادی در هفته جاری با حضور فراورینمایندگان برگزار خواهد شد تا بتوان در شیوه عرضه محصولات فولادی و معین قیمت با فرمول های مالی، تجدیدنظر لازم صورت گیرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت آن است که علاوه بر اینکه مواد اولیه مورد احتیاج صنایع پایین دستی فولاد تامین گردد، صادرات نیز به عنوان یکی از دستورکار های جدی این وزارتخانه، مورد حمایت قرار گیرد.

وی توضیح داد: پیرو سیاست های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داده نخواهد شد تا فولاد نیز به عنوان یک کالای سرمایه ای مورد معامله قرار گیرد، بلکه با مکانیزم های جدیدی که طراحی خواهد شد، کوشش می گردد تا محصولات فولادی به دست مصرف نمایندگان واقعی و صنایع پایین دستی آن هم بر اساس احتیاج های واقعی آنها، برسد.

به گفته مدرس خیابانی، در واقع، سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت عدم معطلی صنایع پایین دستی و فراورینمایندگان در دسترسی به مواد اولیه خود است و این سیاست را با مکانیزم های صحیح و به روش های مختلف عملیاتی خواهد نمود.

وی گفت: بنا بر این است که ضمن افزایش فراوری فولاد در کشور، برنامه افزایش صادرات محصولات فولادی نیز در سال 99 با قوت و قدرت بیشتری نسبت به سال 98 پیش رود و در این حوزه، وزارت صنعت، معدن و تجارت از هیچ کمکی به فراورینمایندگان و صادرنمایندگان دریغ نخواهد نمود.

مدرس خیابانی اضافه کرد: کمیته تخصصی محصولات فولادی در هفته پیش روی نسبت به بازنگری مجدد سیاست ها و ابلاغ تکالیف مرتبط با حوزه تامین و توزیع این محصولات اقدام خواهد نمود؛ ضمن اینکه تاکید بر این است که در سال جهش فراوری، علاوه بر اینکه فراوری و صادرات فولاد مطابق با هدفگذاری های صورت گرفته با رشد روبرو گردد، بلکه صنایع پایین دستی نیز که اجزای اثرگذار در دستیابی به جهش فراوری هستند نیز به موقع، مواد اولیه خود را تامین نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تشکیل جلسه کمیته ساماندهی فولاد در هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل جلسه کمیته ساماندهی فولاد در هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید