تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راه حل تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی

به گزارش وبلاگ پتول، بریتانیا از مذاکره با آمریکا برای تشکیل گروهی شامل 10 کشور خبر داده که با توسعه زیرساخت شبکه 5G وابستگی آنها به فناوری هواوی را کاهش می دهند.

تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راه حل تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی

بریتانیا تا چند ماه قبل همکاری نزدیکی را با هواوی برای استفاده از فناوری های نسل پنجم شبکه داشت اما در روزهای اخیر با چرخشی آشکار راستا کاملا متفاوتی را در پیش گرفت است. هفته گذشته بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا از مقامات رسمی خواست تا مشارکت هواوی در توسعه زیرساخت شبکه 5G بریتانیا را تا سال 2023 به صفر برسانند.

این کشور حالا هم از مذاکراتی با آمریکا خبر داده که احتمالا به تشکیل باشگاهی از کشورهای غربی و متحدان آسیایی آنها منجر می گردد که روی توسعه زیرساخت 5G تمرکز خواهند کرد. به گفته تایمز در گروه موسوم به D10 احتمالا کره جنوبی، هند و استرالیا هم حضور خواهند داشت.

با توجه به بالا دریافت تنش ها بین پکن و واشنگتن بر سر شیوع کرونا، این موضع ماه آینده و در اجلاس کشورهای عضو G7 به میزبانی آمریکا احتمالا به یکی از بحث اصلی تبدیل خواهد شد. دولت ترامپ پیش از این آشکارا از کشورهای هم پیمان به ویژه بریتانیا خواسته از بکارگیری فناوری هواوی در شبکه های ارتباطی خود پرهیز نمایند.

لندن تا پیش از این به واسطه قیمت پایین و کارایی بالای تجهیزات شرکت چینی به استفاده از آن راغب بود و حتی 35 درصد از زیرساخت ضروری خود بر پایه آن بنا نموده حالا اما تصمیم گرفته اند تا 3 سال دیگر دست هواوی را از این شبکه کوتاه نمایند. یکی از سخنگویان دولت انگلیس کوشش این کشور برای یافتن جایگزین هایی برای هواوی را تایید نموده است. از اصلی ترین گزینه های می توان به اریکسون سوئد و نوکیا اشاره نمود اما جایگزین کردن کاملا آنها با هواوی هزینه بسیار سنگینی را به دولت تحمیل خواهد نمود، آن هم در شرایطی که کرونا لطمه سنگینی به اقتصاد این کشور زده است.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راه حل تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راه حل تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید