خدمات رسانی رایگان پزشکان داوطلب هلال احمر در مناطق سیل زده

به گزارش وبلاگ پتول، معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اعزام یک کاروان سلامت متشکل از متخصصان، پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و داوطلبان عضو این سازمان با همکاری سازمان نظام پزشکی برای خدمات رسانی رایگان به مردم روستاهای سیل زده و کمتر برخوردار شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

خدمات رسانی رایگان پزشکان داوطلب هلال احمر در مناطق سیل زده

به گزارش وبلاگ پتول به نقل از ایرنا، وحید سلیمی چهارشنبه 16 بهمن افزود: این کاروان سلامت داوطلبان هلال احمر با نیاز سنجی های اجرا شده از سوی جمعیت هلال احمر استان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و به دلیل نیازهای شدید مردم مناطق سیل زده و کم تر برخوردار به خدمات بهداشتی و درمانی به این استان اعزام شده است.

وی توضیح داد: براساس بررسی های اجرا شده از سوی داوطلبان هلال احمر در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان مشخص شد دریافت خدمات دندان پزشکی، زنان و زایمان و بیماری های گوارشی عمده ترین نیازهای ساکنان مناطق آسیب دیده و متاثر از سیل اخیر این استان شرقی کشور به حضور پزشکان داوطلب و دریافت خدمات درمانی مناسب تر از سوی پزشکان متخصص است.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: این کاروان سلامت اعزامی متشکل از 16 نفر پزشک متخصص پوست، اطفال، زنان و زایمان، چشم پزشکی، دندان پزشکی و عمومی است که در ایام مبارک و خجسته دهه فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به منظور ارائه خدمات درمانی داوطلبانه و رایگان به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اعزام شده است.

سلیمی ادامه داد: قرار است این تیم پزشکی در قالب کاروان سلامت در مراکز درمانی و خانه های بهداشت روستاهای سیل زده عورکی، پیرسهراب، تنگ و نوبندیان شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان به ارائه خدمات درمانی رایگان به مردم روستایی بپردازند. در کنار این 16 متخصص و فوق تخصص در رشته های زنان، بچه ها، عفونی، دندان پزشکی، مامایی و عمومی که از استان تهران به روستاهای یادشده اعزام شده اند؛ برای تامین سایر کادر پزشکی از ظرفیت های بومی استان سیستان و بلوچستان استفاده خواهد شد.

وی با تقدیر از متخصصان، پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و داوطلبان این سازمان در ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه به نیازمندان دریافت اینگونه خدمات گفت: این نیکوکاران واقعی همواره به عنوان حامیان اصلی این سازمان در تمامی برنامه های بشردوستانه اعم از حوادث و سوانح به وقوع پیوسته با ارائه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی یار و مددکار این سازمان بوده اند و حتی در بدترین شرایط سخت اقتصادی روز به روز بر شمار کسانی که برای پیوستن به داوطلبان هلال احمر اعلام آمادگی می کنند، اضافه کرده می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "خدمات رسانی رایگان پزشکان داوطلب هلال احمر در مناطق سیل زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات رسانی رایگان پزشکان داوطلب هلال احمر در مناطق سیل زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید