ظریف خطاب به عادل الجبیر: کشورهای عادی کشتارگاه هایشان را به کنسولگری مبدل نمی نمایند

به گزارش وبلاگ پتول، ظریف خطاب به عادل الجبیر گفت: کشورهای عادی کشتارگاه هایشان را به کنسولگری مبدل نکرده و به همسایگانشان حمله نمی نمایند.

ظریف خطاب به عادل الجبیر: کشورهای عادی کشتارگاه هایشان را به کنسولگری مبدل نمی نمایند

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ پتول، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی در واکنش به اظهارات عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی عربستان عنوان نمود: کشورهای عادی و نرمال کشتارگاه هایشان را به کنسولگری مبدل نمی نمایند. کشورهای عادی به همسایگانشان حمله نمی نمایند و باعث بروز بحران انسانی نمی شوند و از تبادل نظر سرباز نمی زنند.

وی توضیح داد: با این وجود، ما هیچ پیش شرطی را برای تبادل نظر مشخص نمی کنیم.

لازم به ذکر است، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی عربستان در نشست داووس عنوان نموده وقتی که ایران به عنوان یک کشور عادی عمل کند آن موقع می توانیم اقدام به برقراری رابطه با آن کنیم.

وی همچون گذشته ایران را به حمایت از تروریسم در منطقه و دنیا متهم نموده و گفته که تهران باید از سیاست های ثبات زدا در منطقه دست بکشد.

لازم به ذکر است، محمدجواد ظریف روز گذشته (پنجشنبه) نیز در واکنش به اظهارات فرحان همتای سعودی خود درباره تبادل نظری ریاض و تهران، بار دیگر اعلام نمود که درهای ایران همچنان برای گفت وگو با همسایگانش باز است.(اینجا بخوانید)

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان چهارشنبه (دوم بهمن) در گفت وگو با رویترز گفت که عربستان آماده گفت و گو با ایران است و این مسئله به ایران بستگی دارد.

وزیر خارجه دولت سعودی در این مصاحبه ادعا کرد: ایران بایستی بپذیرد که شرط هر گفت وگویی این است که نمی تواند به وسیله خشونت برنامه های منطقه ای خودش را پیش ببرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف خطاب به عادل الجبیر: کشورهای عادی کشتارگاه هایشان را به کنسولگری مبدل نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف خطاب به عادل الجبیر: کشورهای عادی کشتارگاه هایشان را به کنسولگری مبدل نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید