فراخوان معاونت علمی برای مقابله با ملخ ها

به گزارش وبلاگ پتول به نقل از معاونت علمی و فناوری،هجوم ملخ از جمله آفت هایی است که به دلیل بروز خشکسالی موجب ایجاد خسارت در مزارع و عرصه های کشاورزی کشور می گردد. مقابله با این آفت به وسیله روش های نوین و غیرشیمیایی می تواند مزایایی را نسبت به روش های شیمیایی در برداشته باشد.

فراخوان معاونت علمی برای مقابله با ملخ ها

این حشره در دستجات میلیونی، مزارع کشاورزی و محصولات را مورد حمله قرار می دهد، بروز خشکسالی و تغییرات آب و هوایی از جمله عواملی است که باعث بروز این آفت شده است.

با توجه به اینکه کشورهای مختلفی در منطقه با این مشکل دست به گریبان هستند، همکاری های بین المللی نیز در این باره شکل گرفته است.

مقابله با ملخ با استفاده از روش های غیر شیمیایی دارای مزایای متعدد زیست محیطی است. بر این اساس شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دعوت شده اند تا طرح های خود را برای مقابله با آفت ملخ با استفاده از روش های غیر شیمیایی ارسال نمایند.

این فراخوان بر روی دفع هجوم ملخ ها به مزارع جنوب کشور متمرکز است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد تا با ایجاد ارتباط میان شرکت های دانش بنیان، فناور و استارت اپ ها و بخش های دولتی و شرکت های عظیم، در جهت برطرف مسائل گام بردارد. برقراری این ارتباط می تواند به ارائه پاسخ های فناورانه به بعضی مسائل، نظیر هجوم ملخ ها بیانجامد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فراخوان معاونت علمی برای مقابله با ملخ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان معاونت علمی برای مقابله با ملخ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید