پنتاگون برای تقویت پدافند موشکی دنبال گسترش ماهواره های جاسوسی است

به گزارش وبلاگ پتول، وزارت دفاع کشور آمریکا (پنتاگون) با توجه به آسیب پذیر بودن پدافند موشکی این کشور در برابر حملات موشکی به دنبال تقویت شبکه ماهواره های جاسوسی است.

پنتاگون برای تقویت پدافند موشکی دنبال گسترش ماهواره های جاسوسی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پتول، رسانه های آمریکا گزارش داده اند وزارت دفاع این کشور در صدد است سامانه پدافند موشکی خودش در منطقه را پس از سلسله حوادثی در منطقه تقویت کند.

پایگاه فارن پالیسی به حمله اجرا شده در تاریخ 14 سپتامبر علیه تأسیسات نفت عربستان سعودی با پهپادهای کوچک و موشک های کروز اشاره نموده و نوشته پدافندهای موشکی ساخت آمریکا قادر به دفع این حملات نبوده اند.

طبق نوشته این پایگاه خبری، این حمله آسیب پذیری جدی پدافند موشکی آمریکایی در برابر موشک های کروز را به نمایش گذاشته است، زیرا این پدافندها برای دفع موشک های بالستیک ساخته شده اند و برای مقابله با موشک های کروز که ارتفاع کمتری دارند با مشکل روبرو هستند.

با توجه به آنکه روسیه و چین برای درگیری های احتمالی آینده روی موشک های کروز دوربرد سرمایه گذاری نموده اند، وزارت دفاع آمریکا هم اولویتش را بهبود توانایی ارتش این کشور برای رهگیری و انهدام این نوع موشک ها قرار داده است. به ادعای فارن پالیسی، در این میان ایران بدون راه انداختن سر و صدا اقدام به تقویت توانمندی های خودش در زمینه موشکی نموده است.

مقام های نظامی آمریکا می گویند یک راه کلیدی برای مقابله با این مشکل تقویت شبکه ماهواره های جاسوسی پنتاگون است تا از آن طریق بتوان موشک های کروز، پهپادها و سلاح های هایپرسونیک (موشک هایی که پنج برابر سریع تر از صوت پرواز می نمایند) را به نحو بهتری شناسایی کرد.

جان هیتن، معاون رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در سال 2019 گفت: شما نمی توانید با چیزی که نمی توانید آن را ببینید مقابله کنید.

در راستای این هدف، آژانس توسعه فضایی آمریکا که به تازگی راه اندازی شده میخواهد تا سال 2022 چندین ماهواره کوچک و کم وزن را وارد مدار زمین کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پنتاگون برای تقویت پدافند موشکی دنبال گسترش ماهواره های جاسوسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون برای تقویت پدافند موشکی دنبال گسترش ماهواره های جاسوسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید